20. 11. 2016

Duomo di Milano


„Šikovný“ Facebook mi pripomenul minuloročnú návštevu Milána a kamarátka mi navrhla napísať o tom blog. 

Presne pred rokom sme našli lacné letenky z Košíc do Milána. Tak sme si do vaku zbalili niekoľko vecí a už sme leteli. Pristáli sme na letisku Bergamo, odkiaľ sme sa autobusom dostali do metropoly Milan. Metrom sme sa rýchlo prepravili do útulného bytu, ktorý sme mali rezervovaný cez Airbnb.

Raňajkovali sme v kaviarni s výhľadom na Porta Sempione, nasledovala prechádzka krásnym parkom a detailná obhliadka hradu, až sme sa dostali do samotného centra ku pompéznej katedrále Duomo (je druhá najväčšia katedrála v Taliansku a druhá najväčšia gotická katedrála na svete).

Prešli sme sa po obchodných centroch  Galleria Vittorio Emanuele II (jeden z najstarších obchodných centier na svete, naprojektovaný v 1861 roku) a La Rinascente. Kúpili sme magnet a obedovali, čo iné ak nie pizzu.Nasledovný deň sme sa túlali v regióne Navigli (je to systém splavných, navzájom prepojených kanálov okolo Milána), nádherné miesto na prechádzku s množstvom kaviarní a reštaurácii. Potom sme sa išli prejsť cez úchvatný cintorín Cimitero Monumentale di Milano. 

Kešky nás ešte zaviedli do viacerých parkov a zákutí  ktoré by sme asi bez gaocachingu nenašli. Všetko sme samozrejme prešli pešo (okrem cesty metrom v noci po príchode). 

Kebyže znovu nájdeme letenky za výhodnú cenu, bez váhania si výlet zopakujeme.


Na mape sú vyznačené všetky destinácie z fotiek.

0 comments:

Zverejnenie komentára

Používa službu Blogger.