30. 10. 2017

Weekend getaway / part III.Poslednou zastávkou nášho víkendového “úteku“ z hlavného mesta bol Arboretum Volčji Potok. Predchádzajúce dobrodružstvá TU a TU.  Je to verejný park o rozlohe 85 ha v blízkosti Ljubljany. Priestranná krajina s kľukatými chodníkmi umožňuje dlhé prechádzky a relax v pokoji a zeleni. V záhrade rastie a kvitne 200 druhov ruží ako aj rôzne druhy tulipánov, rododendronov, lekien a taktiež aj veľké množstvo rôznych druhov stromov a kríkov. Počas našej návštevy bola v parku výstava veľrýb a dinosaurov, ktorá prilákala veľké množstvo návštevníkov. 

výstava veľrýb
záhrada ruží

My sme sa najprv poprechádzali pomedzi ruže, okolo jazera s kačkami až sme sa dostali k značke: Stari grad Volčji Potok. Už viacej mi nebolo treba, hneď sme sa vybrali na vrch kopca (aj keď sme si mysleli že po dvoch dňoch šplhania sa po kopcoch, už na žiadny nepôjdeme). 

Stari grad Volčji Potok
výstava dinosaurov
labyrint

Po prechádzke sme si oddýchli pri káve so zmrzlinou a prešli sa cez labyrint, obzreli si dinosaury a nakoniec sme si nechali skleníky. V prvom bola výstava orchideí – pre mňa pravý raj! V druhom skleníku vystavovali kaktusy (asi vedeli, že prichádzam!) a v tom treťom si poletovali motýle. Pekná, farebná bodka na záver dňa a celého túlavého víkendu.
Príjemne unavení sme sa vrátili domov, prichystať sa na pracovný deň.

výstava orchideí
kaktusy
 motýle

Aj vy niekedy rada „ujdete“ na celý víkend do prírody?
Kde ste boli naposledy?

0 comments:

Zverejnenie komentára

Používa službu Blogger.