28. 2. 2017

, ,

Soba Noodle


Toto je jeden z rýchlych a chutných receptov (keďže sú tam špagety, je to aj jeden z mojich obľúbených), ktorý ma vždy zachráni, keď sa mi nechce nič komplikované variť, alebo keď nestíham. Saba Noodle kupujem v Lidli, keď je ázijský týždeň (vždy si kúpim viacej balení).

Potrebné prísady pre jednu porciu:

💛 Soba Noodle (pšenično - pohánkové nudle) 80 g
💛 Vajce 1 ks
💛 Maslo (alebo olej na vyprážanie vajca)
💛 Olivový olej na pokvapkanie
💛 Teriyaki omáčka (alebo sójová omáčka) na pokvapkanie
💛 Soľ a korenie
💛 Čili paprika


Takto sa to podarí:

Do vriacej vody dáme variť pohánkové cestoviny (stačí ich variť 3 minúty ako je to uvedené na obale, ja som ich prvý krát nechtiac rozvarila). Na trochu masla alebo oleja si upražíme volské oko. Špagety precedíme a presypeme na tanier. Pokvapkáme teriyaki omáčkou (alebo sójovou), trochu posolíme (ak používame sójovú omáčku, pozor na soľ, keďže sójová omáčka je slaná) a okoreníme. Na vrch položíme vajce, pokvapkáme olivovým olejom a môžeme dochutiť s čili paprikou.
Dobrú chuť!


Už ste skúšali iné cestoviny okrem tých z pšeničnej múky? Ja mám rada aj ryžové a skúšala som už aj kukuričné.

Read More

24. 2. 2017

FROM KysáčPozdravujem z domu! Potrebovala som presťahovať nejaké veci tak som na pár dní docestovala domov. Cesta prebehla celkom rýchlo, aj keď počasie nebolo najideálnejšie na šoférovanie. Miestami sa cez oblaky predieralo slniečko, miestami snežilo, ale počas najväčšej časti cesty bola hmla. Miestami hustejšia, inokedy redšia. 

Týchto pár voľných dní využívam hlavne na návštevy, prechádzky, stretnutia s kamarátmi a leňošenie. Škoda, že v Novom Sade nieto viacej kešiek, už ich tam mám skoro všetky nájdené. Samozrejme ma čaká aj návšteva Kotonu, ktorá nesmie chýbať (čo len „ulovím“ tento krát?). Dnes večer znovu balím kufre, v ktorých okrem iného nesmie chýbať burek, plazma (teraz na okoštovanie aj slaná), nové knihy... 

Read More

16. 2. 2017

Potrebujem novú chladničku


Vždy, keď niekde cestujem so sebou si musím priniesť magnet, na ostatné suveníry ani nepozerám. Tak sa mi časom na chladničke zhromaždila veľká zbierka magnetov, že už sú celé dvere polepené. V podobe magnetov tak mám pamiatky na jaskyne, hrady, mestá, vláčiky, zoologické a botanické záhrady...

Keďže aj všetci kamaráti vedia, že zbieram magnety, niekoľko ich mám ako darčeky z miest, ktoré som nenavštívila. Niektoré mám iba tak pre šťastie a niektoré som si sama vyrobila z fima.

3 NAJKRAJŠIE


Medzi tri najkrajšie magnety (či už podľa materiálu, tvaru, farebnosti...) patria: magnet z Budvy, z Mokrej Gore a z Boldogkői hradu. 

Ten z Budvy sa mi páči najviac skrze jeho pestrofarebnosti a taktiež aj preto, že je ručne maľovaný na skle.

Magnet z Mokrej Gore je jediný ktorý mám z hliny, je v tvare kvetu a práve preto sa mi aj páči, je jednoduchý a úžasný.

Tretí pekný magnet je z Boldogkői hradu. Je zelený (moja druhá obľúbená farba), má na sebe ručne vyšité kvety ako z kroja a je farebný. Dva také nemám a aj preto patrí medzi mojich favoritov.

3 NAJDÔLEŽITEJŠIENa prvé miesto medzi tie dôležité magnety zaraďujem magnet z Barcelony. Vždy, keď sa naň pozriem, spamätám sa na more, horúce dni a noci, veľkolepú architektúru a veľa skvelých zážitkov.

Na druhom mieste sa umiestnil magnet z Krakowa. Tam sme boli pred dvomi rokmi, ale mesto nám tak učarovalo, že keby cesta nebola taká dlhá asi by sme tam išli každý mesiac aspoň raz.

Tretie miesto obsadil magnet z Milána, ktorý ma hneď rozpamätá na okúzľujúce Duomo di Milano a super pizzu na hrubom ceste.

Zbierate magnety, máte aj svoje obľúbené, napíšte do comment-u :)
Read More

10. 2. 2017

,

GRAY DAY & RED


Tak dlho som pozerala na túto červenú crossbody kabelku s cvokmi Pieces Helene... objednať alebo nie? Uvažovala som aj nad čiernou farbou, ale predsa zvíťazila červená, keďže jednu malú, čiernu kabelku už mám (a červenú zatiaľ žiadnu). Piatok som si ju objednala, už bolo len treba počkať pondelok. 

Jupííí, mám radosť zo zoot-u! Vo výdajni radosti som si ju ohmatala, skontrolovala. Veľkosť sedí, farba sedí presne ako som si ju predstavovala. Spokojná z úlovkom som si  vykračovala domov.
Read More

4. 2. 2017

,

Avokádo na raňajky


Avokádu som dlho nevedela prísť na chuť. Až prednedávnom mi zachutilo. Skúšali sme viacej receptov s avokádom, ale najlepšie mi je iba roztlačené na hrianke v sladkej aj slanej variante.

V hriankovači si opečieme chlieb, roztrieme naň zrelé avokádo, osolíme, okoreníme, pokvapkáme citrónom. Na tento základ ukladáme sladké / slané potraviny.

Slaný avokádový toast mi najviac chutí s volským okom, ktoré pokvapkáme sójovou omáčkou a olivovým olejom.

Sladký variant vytvoríme pridaním na toast s avokádom hocijaké ovocie. Najradšej mám jahody, ale keď nie sú svieže v obchode, chutná je aj kombinácia s banánom. Pokvapkáme javorovým sirupom alebo medom.

Kto zatiaľ neskúšal alebo by nevedel ako použiť avokádo, šup do obchodu kúpiť, nechať dozrieť a vyskúšať na raňajky.


Taktiež som urobila pomazánku s avokádom. Roztlačíme  jedno zrelé avokádo a rozmiešame s feta syrom (dala som jedno balenie 200 g). Keďže je feta slaná nátierku netreba soliť, iba ju okoreníme. Na pečivo, chlieb alebo hrianku natrieme pomazánku, pokvapkáme citrónovou šťavou a trochu posypeme čili paprikou. 


Ktorý je váš obľúbený recept s avokádom?

Read More

2. 2. 2017

Potulky mestom Košice

O potulkách som sa dozvedela od kamaráta (Pozdravujem ťa Dany!) pred niekoľkými rokmi. V minulosti som už absolvovala viacero potuliek s viacerými sprievodcami. Najviac som si obľúbila sprievodcu PhDr. Milana Kolcuna (hlavne pre jeho zaujímavý výklad, okorenený štipkou humoru) a v súčasnosti navštevujem iba turnusy, ktoré sprevádza on.

Potulky sú vlastne pešie prehliadky mesta Košice. Konajú sa každý prvý víkend v mesiaci. Každý mesiac je iná téma a iná trasa. Potulka trvá asi jednu hodinu. Za ten čas sa celá skupina (začiatok stretnutia je skoro vždy pred Vedeckou knižnicou) presúva po meste z miesta na miesto, kde nám sprievodca rozpráva zaujímavosti z histórie a súčasnosti Košíc. 

Cena potulky je prijateľná 1,99 € (so zakúpenou vstupenkou dostanete aj ďalšie zľavy vo vybraných podnikoch), keď si lístok kúpite v predpredaji (počas týždňa) a 2,99 €, keď kupujete lístok pred začiatkom potulky, ak ste sa na potulky ocitli náhodou. 

Na prvej potulke som bola v dominikánskom kostole, pamätám sa, že vonku bola strašná zima, ale v kostole bola ešte väčšia. Aj tak sa mi toto túlanie po meste zapáčilo tak, že vždy keď cez víkend nie sme na výlete, snažíme sa ísť na potulku.

Potulky milujem hlavne preto, že nás vždy zavedú na bežne neprístupné miesta a vždy nám sprievodca poukáže na detaily, ktoré máme každodenne pred sebou a vôbec si ich nevšímame pri bežnej prechádzke po meste.

apríl 2012 - Dominikánsky kostol v Košiciach 
Read More
Používa službu Blogger.